[Nameplate] Overcast ~ 60°F  
Wind Advisory
Sunday, Nov. 23, 2014

Peterson on all-state team

Friday, December 26, 2008

TSWA All-State Football Teams

Class 1A

Offense

QB - Bunkie Vanskiver (Greenback)

QB - Tyler Rice (Wayne County)

QB - Josh Blake (Grace Baptist Academy)

RB - David Jones (South Pittsburg)

RB - James King (Manassas)

RB - Kevin Ashabraner (Jo Byrns)

RB - Ethan Tummins (McEwen)

RB - Jonathan Lewallen (Oneida)

WR - Dominic Kimble (Lake County)

WR - Cory Nelson (Eagleville)

WR - Chase Vogt (Greenback)

TE - Brent Ford (Trousdale County)

OL - Justin Runions (Mt. Pleasant)

OL - Will Arnold (Union City)

OL - Matthew Bohler (Jo Byrns)

OL - Koty Duncan (Oneida)

OL - O.C. Brown (Manassas)

OL - Trevor Barnes (South Pittsburg)

ATH - Colton Speed (Union City)

ATH - Carlos Young (Lake County)

ATH - Blaze Eaton (Watertown)

K - Josh Lenoir (Trinity Christian)

Defense

DL - Preston Gilbreath (Mt. Pleasant)

DL - Josh Cunningham (Trousdale County)

DL - Justin Terry (Oneida)

DL - Nick Lennox (Watertown)

LB - Tyler Richardson (Knoxville Grace Christian Academy)

LB - Chase McMullen (Greenfield)

LB - Devin Brunsvold (Middle Tennessee Christian)

LB - Austin Dillon (Trousdale County)

LB - Jacob Fussell (McKenzie)

LB - Jackie Miller (Greenback)

LB - Dylan Fleming (Jo Byrns)

LB - Montrell Mitchell (South Pittsburg)

DB - David Amos (Knoxville Grace Christian Academy)

DB - John Johnson (McKenzie)

DB - Joey Cox (Trousdale County)

DB - Jabriel Washington (Trinity Christian)

DB - TayVaughn Wynn (Lookout Valley)

P - Jared White (Trousdale County)

Class 1A Coach of the Year: Kevin Creasy (Trousdale County)

CLASS 3A

Offense

QB - Hunter Poteete (DeKalb County)

QB - Trox Greenwade (White House)

QB - Bo Wallace (Giles County)

RB - Demario Carter (Sheffield)

RB - Artaves Gibson (Mitchell)

RB - Jordan Howanitz (Knoxville Catholic)

RB - Shannon Meady (Carter)

WR - Keiwone Malone (Mitchell)

WR - Abram Edwards (DeKalb County)

WR - Jahron Reynolds (Howard)

WR - Zach Rogers (David Lipscomb)

OL - Blaine Boone (White House)

OL - Brandon Galyon (Seymour)

OL - Will Coulter (Knoxville Catholic)

OL - George Morin (Crockett County)

OL - Kyle Motts (Giles County)

OL - Kyle Long (McMinn Central)

TE - Evan Webb (David Lipscomb)

ATH - Zack Zigler (Greenbrier)

K - Matthew Gossett (White House)

Defense

DL - Daniel Hood (Knoxville Catholic)

DL - Terrance Turner (Haywood)

DL - D.J. Roberts (Austin-East)

DL - Chris Stout (Kingston)

DL - Ben Stiles (McMinn Central)

LB - Andrew Mitchell (Mitchell)

LB - Luke Smith (Knoxville Catholic)

LB - Maury Ragland (McMinn Central)

LB - Chad Coleman (Anderson County)

LB - Chris Jeffries (Jackson South Side)

LB - Devante Hawkins (Austin-East)

DB - Kyle Lehning (David Lipscomb)

DB - Matt Parker (White House)

DB - Spencer Mackle (Knoxville Catholic)

DB - Kareem Peterson (Marshall County)

DB - Chance Jones (Austin-East)

ATH - Etimilin Phillips (Kingston)

ATH - Brandon Dockery (Seymour)

P - Jordan Rion (Page)

Class 3A Coach of the Year: Mark Pemberton (Knoxville Catholic)