TSWA names All-State squads

Friday, July 1, 2016

Tennessee Sports Writers

Association All-State Softball Team

Class AAA

C: Michelle Williams, Oakland

IF: Leah Sohm, Gibbs

IF: Makray Odom, Dickson County

IF: Jensen McElroy, Siegel

IF: Loryn Sherwood, Stewarts Creek

OF: Kayla Boseman, Ooltewah

OF: Celie Hudson, Henry County

OF: Erin Hill, William Blount

UT: Kaleigh Wynne, Hardin Valley

P: Veronica Westfall, Siegel

P: Caylan Arnold, Maryville

P: Brooklin Lee, Dickson County

Class AA

C: Gianna Carideo, Knox Catholic

IF: Baylee Smith, Chester County

IF: Maggie Middleton, Union County

IF: Hannah DeVault, Christian

Academy of Knoxville

IF: Alexis Grampp, Chattanooga


OF: Kaylie McIlwain, Waverly Central

OF: Kacy Sullivan, Hume-Fogg

OF: Aly Walker, South Gibson

UT: Kaitlyn Martin, South Gibson

P: Allison Zimmerman, Christian

Academy of Knoxville

P: Paige Jones, Dyersburg

P: Alyssa Arden, White HouseHeritage

Class A

C: Reagan Hannah, Summertown

IF: Lindsey Newell, Silverdale Baptist

IF: Kaley Meadows, Meigs County

IF: Chelsey Gore, Scotts Hill

IF: Aalia Bivens, South Fulton

OF: Harlie Jordan, Marion County

OF: Kristin Hunt, Grace Christian


OF: Gabby Morris, Adamsville

UT: Alexus Jimmerson, Madison


P: Ashley Rogers, Meigs County

P: Ragyn Hall, Midway

P: Emily Harkleroad, Silverdale


Division II

C: Courtney Miles, Friendship


IF: Crosby Huckaby, Baylor School

IF: Haydyn Jenkins, The King's


IF: Regan Weekly, The King's


IF: Riley Walker, Friendship Christian

OF: Addison Dunn, University School

of Jackson

OF: Madison Webber, The King's


OF: E.C. Taylor, St. Benedict

UT: Cheyenne Lindsey, Baylor School

P: Ally McFarland, University School

of Jackson

P: Haven Taylor, The King's Academy

P: Courtney Petty, Friendship


Tennessee Sports Writers

Association All-State Soccer Team

Class AAA

GK: Tyler Delgado, Independence

GK: A.J. Robbins, Dobyns-Bennett

F: Gabe Alvarez, Bearden

F: Ryan Lombardo, Cookeville

F: Lucas Altman, Science Hill

F: Kevin Pierce, Independence

MF: Grayson Hetherington,


MF: Peyton McKnatt, Germantown


D: Dami Omitaomu, Farragut

D: Tanner Carter, Station Camp

D: Dalton Marin, Collierville

D: Jesus Hernandez, Oakland

Class A/AA

GK: James Teal, Notre Dame

GK: Isaac Schoutko, Christian

Academy of Knoxville

F: J.P. Vital, Greeneville

F: Michael Quatrano, Notre Dame

F: Zavior Phillips, Central Magnet

MF: Adam Joyner, Madison


MF: Jon Creel, Christian Academy of


MF: Matt Zaczyk, Christian Academy

of Knoxville

MF: Harrison Myers, Christ

Presbyterian Academy

D: Chip Omer, Christ Presbyterian


D: Nic Lollar, Greeneville

D: Andrew Roulier, Knox Catholic

Division II

GK: Michael Waggoner, Christian


GK: John Read, Knox Webb

F: Gabriel Castro, Lausanne


F: Michael Swift, Memphis University


F: Drew Viscomi, McCallie School

MF: Stephen Bailey, Father Ryan

MF: Gregory Brannick, Lausanne


MF: Connor Jacobs, Knox Webb

D: Will Emerson, Montgomery Bell


D: Jonah Bryan, McCallie School

D: Jackson Campbell, Baylor School

D: Kyle Jacobs, Knox Webb