District Tournament Schedule

Wednesday, May 10, 2017

Sports Schedule

Rear view mirror

Saturday, May 6

Baseball

District 12AA Tournament

Page 12, Marshall County 6

Giles County 8, Cascade 0

District 11A Tournament

Columbia Academy 10, Cornersville 2

Richland 9, Grace Christian-Franklin 3

District 9A Tournament

Forrest 13, Huntland 1

Huntland 4, Community 0

Eagleville 7, MTCS 3

MTCS 7, Fayetteville 6

Softball

District 12AA Tournament

Spring Hill 9, Marshall County 4

Monday, May 8

Baseball

District 11A Tournament at Columbia Academy

Cornersville 7, GCA 5

Columbia Academy 12, Richland 0

District 12AA Tournament

CPA 8, Marshall County 0

Cascade 5, Giles County 4

District 9A Tournament

Forrest 5, Eagleville 4

MTCS 8, Community 0

Fayetteville 5, Huntland 2

Softball

District 11A Tournament at Mt. Pleasant

Cornersville 17, Richland 2

Columbia 15, Mt. Pleasant 5

District 9A Tournament at Eagleville

Forrest 10, Community 0

Huntland 9, Moore County 1

Eagleville vs. Fayetteville

MTCS 21, Fayetteville 20

District 12AA

Cascade 4, Spring Hill 0

Page 7, Giles County 1

Soccer

District 12A/AA

Marshall County 6, Cascade 3

CPA 1, Giles County 0

Tuesday, May 9, 2017

Baseball

District 9A Tournament at Forrest

Fayetteville 8, MTCS 4

Eagleville 10, Fayetteville 2

District 11A at Columbia Academy

Cornersville 10, Richland 5

Columbia Academy 2, Cornersville 0 (Championship)

District 12AA Tournament

CPA 3, Page 0

CPA 7, Page 2

Spring Hill 15, Cascade 0

Softball

District 9A Tournament at Eagleville

Community 12, MTCS 0

Moore County 1, Eagleville 0

District 12 AA

Giles County 1, Marshall County 0

Page 3, Cascade 1

Spring Hill 3, Nolensville 1

Soccer

District 12A/AA Tournament

Page 4, Marshall County 1

Upcoming

Wednesday, May 10

Baseball

District 9A at Forrest

Forrest vs. Eagleville, 5 p.m. (Championship)

Softball

District 9A

Forrest vs, Huntland, 5 p.m. (Winnerís bracket)

Moore County vs. Community, 7:30 (Loserís bracket)

District 11A at Mt. Pleasant

Cornersville vs. Columbia Academy, 7 p.m. (Winnerís bracket)

Thursday, May 11

Softball

District 9A at Eagleville

Championship game, 6: 30 p.m.

District 11A at Mt. Pleasant

Championship game, 5:30 p.m.