Tennessee Sports Writers Associationís All-State Baseball Team

Friday, June 30, 2017

Class AAA

C: Jake Hagenow, Farragut, Sr.

IF: Drew Benefield, Siegel, Jr.*#

IF: Skylar Luna, Clarksville, Jr.#

IF: Tate Kolwyck, Arlington, Jr.*

IF: Daniel Starnes, Dobyns-Bennett, Sr.

OF: Christian Scott, Clarksville Northeast, Jr.

OF: Terrell Tatum, Germantown Houston, Sr.

OF: Westin Ray, Rhea County, Sr.

UT: Austin Steel, Stewarts Creek, Sr.*

P: Jordan Fowler, Dyer County, Sr.#

P: Evan Porter, Maryville, Sr.

P: Cody Spurgeon, Clarksville High, Sr.

Class AA

C: Philip Clarke, CPA, Sr.*#

IF: Evan Gilliam, Lexington, Sr.

IF: Cody Hartness, Greeneville, Sr.*

IF: John Rhodes, Chattanooga Christian, So.

IF: Andy Hale, Spring Hill, Sr.

OF: Blane Harris, Grundy County, Jr.

OF: Seth Gardner, Cascade, Sr.

OF: Chase Haley, Creek Wood, Sr.

UT: Brycen Thomas, Spring Hill, Sr.*#

P: Spencer Strider, CAK, Sr.*#

P: Steven Jennings, DeKalb County, Sr.

P: David Bates, CPA, Sr.*

Class A

C: Elijah Wilkerson, Huntingdon, Jr.

IF: Zane Potter, North Greene, Jr.

IF: Cade Evans, Boyd-Buchanan, Sr.*

IF: Will McCall, Columbia Academy, Jr.

IF: Carter Holt, Jackson Christian, Sr.*

OF: Seth Price, Watertown, Sr.#

OF: Cas Blevins, University School of Johnson City

OF: Austin Lowe, Coalfield, Sr.

UT: Ryan Weathers, Loretto, Jr.*#

P: Alex Huey, Columbia Academy, Jr.

P: Wyatt Blessing, Goodpasture, Sr.#

P: William Woods, Peabody, Sr.

Division II

C: Rudy Maxwell, Ensworth, Jr.

IF: Trey Harrington, Briarcrest Christian, Sr.

IF: Ethan Tressler, Davidson Academy, Sr.#

IF: Ben Brooks, Pope John Paul II, Sr.*

IF: Eli Brauss, University School of Jackson, Sr.#

OF: Eli Thibado, Donelson Christian Academy, Sr.

OF: Pace Dempsey, Pope John Paul II, Sr.

OF: Corbin Brooksbank, The McCallie School

UT: Riley Watkins, Evangelical Christian, Sr.#

P: Bryce Jarvis, Brentwood Academy, Sr.*

P: Alex Reynolds, Brentwood Academy, Sr.

P: Mason Hickman, Pope John Paul II, Sr.*

*-2016 TSWA All-State honoree

#-TBCA Mr. Baseball Finalist